PUFOC>>Kręgi zbożowe\
Kręgi zbożowe

W kręgach zbożowych źdźbła traw poukładane z wielką precyzją. Trawy i zboża są zagięte w taki sposób, że nie są połamane i mogą dzięki czemu utrzymywać funkcje życiowe, bo przepływ soków roślinnych nie jest zakłócony. Gleba na obszarze kręgów wykazuje zmiany energetyczne, ma zwiększoną oporność elektryczną i podwyższony poziom promieniowania radioaktywnego i mikrofalowego. Figury w zbożu mają idealnie geometryczne kształty z dokładnością do 0,5 cm. Analiza chemiczna ziarna kłosów z pól na których były kręgi wykazuje zmianę której nie mógł spowodować żaden człowiek. Pod mikroskopem elektronowym widać jak ziarna z kłosów z obszaru kręgów mają romboidalną strukturę.

Teorie co do powstania kręgów zbożowych obejmują zjawiska naturalne oraz pozaziemskie. Nikt nie wie, czy są to ślady po wizycie UFO, czy efekty działania tajemniczej energii geofizycznej. W ostatnich latach na całym świecie a szczególnie w południowej Anglii nastąpiło gwałtowne pojawianie się kręgów i innych figur geometrycznych w zbożu. Według pokoleń kręgi te pojawiają się od tysiącleci, w średniowieczu nazywano je "pędzącym szatanem". Kręgi te można znaleźć również w USA, Kanadzie, Niemczech, a także w Polsce oraz wielu innych krajach.
Szczególnym miejscem tego zjawiska jest południowa Anglia, gdzie tego typu kręgi pojawiają się w okolicy Stonghenge i Soberhill. W Stonghenge znajduje się megalityczny krąg kamienny, a w Soberhill usypany kopiec rękoma człowieka który jest najstarszy i największy w Europie. Obie budowle zostały zbudowane przez cywilizacje o ogromnej wiedzy astronomicznej i matematycznej.Niektórzy twierdzą, że byli świadkami tworzenia się kręgów. Wydawało im się, że kłosy padają na ziemię z własnej woli i zaczynają się same skręcać. W czasie powstawania kręgów słychać odgłosy brzęczenia.

Oficjalna wersja Rządu Brytyjskiego mówi, że koła w zbożu powstały na wskutek działania wiatru.

Kręgi zbożowe powstają poprzez oddziaływanie obiektów UFO. Wiele NOLi, świecących kul i dziwnych świateł było obserwowanych nocami nad polami, na których powstały kręgi.

1983 rok, południe Walii - Grupa studentów biologii miała zajęcia w terenie. W pewnej chwili promienie słońca odbiły się od jakiegoś metalicznego obiektu, który unosił się nad polami. Zbliżenie kamerą pozwoliło zobaczyć mały dyskoidalny obiekt o średnicy 2 m. Na filmie widać, że obiekt poruszał się bardzo powoli, połyskując w słońcu. Gdy dysk zniknął po kilku minutach, studenci pospieszyli na to miejsce gdzie go widzieli. Na miejscu zastali w zbożu dwa równe kręgi połączone kilkoma prostymi liniami.

1991 rok, Anglia - Badacze kręgów zbożowych przeprowadzili skomplikowaną operacje obserwacyjną poszukując "sprawcę" kręgów. Zastosowano radar, kamery do filmowania nocą oraz psy. Całe pole obstawiono specjalnym systemem bezpieczeństwa, działającym na podczerwień. Rano po opadnięciu mgły odkryto dziwny wzór. Kamery nic nie zarejestrowały.

24 maj 1991 rok, Rosja - Czterech ludzi obserwuje duży NOL, który wykonuje na polu zbożowym 6 kręgów o średnicy 6 m, z wpisanymi w nie podwójnymi trójkątami.

19 październik 1993 rok, Icara, pobliże Rio de Janeiro - Kilku świadków obserwuje światła krążące nad pobliską plażą. Rano odkryto na niej 34 kręgi o średnicy 30 m złożone z wyżłobień na pisku.

Maj 1996 rok, pobliże Tokio - Dwóch świadków obserwuje o zmroku duży srebrzysty NOL z odległości około 100 m. Zwisał on 30 metrów nad ziemią wypuszczając strumień wąskiego niebieskiego światła w pole zbożowe. Rano na polu znaleziono kręgi, a rośliny w ich wnętrzach były pozbawione wody.