PUFOC>>Kronika wydarzeń\
Kronika wydarzeń

17 Kwietnia 1897r. Aurora, Texas
Nad miasteczkiem rozbija się tajemniczy obiekt. Znaleziono ciała pilotów (które pochowano na miejscowym cmentarzu), a także papiery zapisane hieroglifami.

22 Grudnia 1909r. Chicago
Od Nowego Yorku aż po Chicago jest obserwowany olbrzymi obiekt (widziało go ponad tysiąc ludzi). Obiekt ten rozbił się niedaleko Chicago ale szczątków nigdy nie znaleziono. Cała historia była opisana na pierwszych stronach gazet.

1933 lub 1934r. Ubatuba, Brazylia
Zaobserwowano duży obiekt, który w czasie lotu eksploduje na wiele srebrnych fragmentów.

Maj 1947r. Spitzbergen
Szwedzka armia znajduje w lodzie duży obiekt. Znaleziono 17 ciał szaraków. Notka o tym zdarzeniu ukazała się w prasie amerykańskiej.

2 Lipca 1947r. Roswell, New Mexico
To chyba wszyscy znają ...

Październik 1947r. Cave Creek, Arizona
Na temat tej katastrofy niewiele wiadomo, choć dzisiaj jeszcze żyje jeden świadek.

13 Lutego 1948r. Aztec, New Mexico
Trzy radary śledziły UFO. Obiekt rozbił się niedaleko Aztec. Wojskowa ekspedycja wyruszyła z Camp Hale. Znaleziono 30 stopowy dysk (ok. 10 metrów) i 2-12 ciał szaraków. Dysk jest teraz przechowywany w bazie Wright-Patterson koło Dayton, stan Ohio.

25 Marca 1948r. Aztec, NM
Historia najprawdopodobniej zmyślona. Znaleziono 99 stopowy dysk (ponad 30 metrów) w Hart Canyon. Wojskowa ekspedycja wyruszyła z Durango.

Marzec 1948r. Socorro, NM
Niewiele wiadomo na temat tej katastrofy.

7 Lipca 1948r. Meksyk
Katastrofa UFO - jedno ciało humanoida.

Sierpień 1948r. Laredo, Texas
Wiadomość o rozbiciu się UFO pochodzi od czterech wojskowych którzy brali udział w akcji przechwycenia pojazdu.

19 Sierpnia 1949r. Death Valley, California
Dwoje ludzi widziało jak niezidentyfikowany obiekt rozbija się na pustyni. Dysk miał 24 stopy. Wiadomość o tym zdarzeniu ukazała się w miejscowej prasie (na 13 stronie).

Przed 1950r. Mexico
Jakiś facet z Los Angeles rozmawiał w Meksyku z dwoma świadkami katastrofy UFO niedaleko miasta Meksyk.

Połowa lat 50r. Birmingham, Alabama
Kiedy rozbił się ten dysk cały teren został otoczony kordonem bezpieczeństwa. Zwłoki szaraków zostały przetransportowane do bazy Maxwell AFB.

17 Marca 1950r. Poligon badań jądrowych, Nowy Meksyk
Tysiące osób widziało ok. 500 srebrzystych dysków, które z ogromną prędkością przeleciały nad terenem badań jądrowych w Nowym Meksyku. Siły powietrzne podały, że ludzie ujrzeli "unoszące się w powietrzu płatki bawełny" pędzone przez wiatr.

Kwiecień 1950r. Argentyna
Pewien człowiek znajduje w odludnym miejscu Argentyny rozbity dysk i zwłoki 4 szaraków. Pojechał po pomoc i gdy wrócił następnego dnia już nic nie znalazł.

10 Września 1950r. Albuquereque, Nowy Meksyk
Odnaleziono 3 ciała humanoidów.

6 Grudnia 1950r. granica Stanów Zjednoczonych z Meksykiem
Na granicy USA i Meksyku po przebyciu długiej drogi w atmosferze rozbił się pojazd kosmiczny. Do czasu przybycia ekipy wojskowej szczątki niemal całkowicie się spopieliły. Pozostałości statku przetransportowano na teren poligonu AEC w Sandia w Nowym Meksyku, gdzie poddano je dalszym badaniom. Możliwe, że w poszukiwaniach brały udział także jednostki wojskowe Meksyku.

1952r.
Amerykański oficer pokładowy Delbertem Newhousem, sfilmował na trzynastomilimetrowej taśmie formację błyszczących obiektów latających. Taśma została podana badaniom w pewnym amerykańskim uniwersytecie, naukowcy, którzy ją badali doszli do wniosku, że Newhouse sfilmował "ptaki".
Ciekawostka jest, że dokładne obliczenia komputerowe przeprowadzone przez grupę Ground Saucer Watch wykazały, iż jeden ze sfilmowanych obiektów miał 15 metrów średnicy.

14 Lipca 1952r. Miami
Wiliam Nash wraz ze swoim drugim pilotem przelatując nad Maiami widział 6 pomarańczowo świecących dysków.


14 Sierpnia 1952r. Ely, Nevada
Rozbity dysk, odnaleziono 16 ciał szaraków.

1953r.
Pilot wojskowego helikoptera doniósł o rozbitym spodku o średnicy około 25 metrów i o ciałach humanoidów wzrostu ok. 120 cm. Wszystkie szczątki wraz z ciałami przewieziono do bazy lotniczej w Longley.

1953r.
Pilot ujawnił, że widział jak w hangarze bazy Wright Patterson wyładowywano ciała humanoidów leżące w pudłach z lodem. Miały duże głowy, ich wzrost nie przekraczał metra.

1953r. Brady, Montana
Pewien facet jadący samochodem był świadkiem katastrofy spodka. Później był prześladowany przez wojsko.

Marzec 1953r. samolot DC-6, lot z Wake Island do Los Angeles
Pilot samolotu powiadomił przez radio lotnisko w Los Angeles, że jest atakowany przez 3 świecące kule. Po chwili łączność została przerwana i samolot zniknął wraz z 20 pasażerami i 5-osobową załogą na pokładzie.

koniec Kwietnia 1953r. samolot DC-6
W trakcie lotu międzynarodowego samolot rozbił się po spostrzeżeniu niezidentyfikowanych świateł.

20 lub 21 Maja 1953r. Kingman, Arizona
O tej katastrofie wiemy od dwóch ludzi, jeden to wojskowy, który brał udział w akcji odzyskania UFO, drugi to naukowiec, który miał obliczyć orbitę dysku. Znaleziono zwłoki 1 lub 2 szaraków.

24 Czerwca 1953r. myśliwiec F-94C
Samolot w pełni przygotowany do walki wystartował z Otis Basena przylądku Cod. Miał za zadanie zbadać niezidentyfikowany obiekt namierzony na radarze przez kontrolę naziemną. Myśliwiec zbliżył się do niego. Było to jasne światło lecące na wysokości półtora tysiąca stóp w kierunku wschodnim. W chwili gdy jego pilot - kapitan James Suggs - uzbroił działo samolot nagle uległ całkowitej awarii. Myśliwiec zaczął spadać, jednak Suggs zdążył się katapultować. Lecz drugi pilot - porucznik Robert Barkoff zginął, gdy myśliwiec uderzył w ziemię.

25 Listopada 1953r. myśliwiec F-89
Porucznik Felix Moncla i oficer radiolokacji Robert Wilson wystartowali z Kincros Air Base w celu zestrzelenia spodka zauważonego nad granicą z Kanadą. Obiekt na ekranach radarów przypominał chaotycznie poruszający się punkt. Według meldunków porucznika był to duży statek kosmiczny unoszący się na wysokości ok. 8000 stóp. Jednak po chwili wydarzyło się coś prawie absolutnie niemożliwego. Oficerowie radiolokacji obserwowali na ekranach radarów, jak UFO nagle rusza z prędkością kilkakrotnie większą od prędkości dźwięku w stronę myśliwca. W jednej chwili oba punkty połączyły się w jedno, a zamiast głosu pilotów były tylko jakieś dziwne zakłócenia.

Jesień 1954r. Mattydale, Nowy York
Pewne małżeństwo było świadkiem jak kilku ludzi robiło zdjęcia rozbitego dysku. Następnego dnia mówiono im, że to co widzieli jest objęte tajemnicą wojskową. Policja później informowała, że żadnej katastrofy w tym rejonie nie było.

21 Stycznia 1959r. Gdynia, Polska
Ludzie pracujący na nabrzeżu portowym widzieli jak UFO wpada do morza. Nurkowie odkryli kilka elementów dysku, które zostały przebadane przez wojsko i Politechnikę. Kilka dni później na jednej z plaż znaleziono żywego szaraka, który jednak szybko zmarł (przewieziono go później do ZSRR). Dysk był przez rok (lub kilka lat) przechowywany na poligonie wojskowym między Helem a Juratą.

Marzec 1960r. New Paltz, Nowy York
Pewien policjant zdołał schwytać żywego szaraka (dwaj inni zdołali uciec). Obcy został przekazany CIA, gdzie zmarł po 28 dniach.

16 Maja 1962r. pojazd Marcury, załoga: Cooper
Cooper przelatując nad Hawajami na specjalnej częstotliwości odebrał głosy rozmawiające w obcym języku. Po dokładnym przebadaniu zapisu rozmowy na taśmie okazało się, że nie był to żaden z ziemskich języków ! Lecąc nad Australią widział olbrzymie UFO, widoczne także z Ziemi.

3 Czerwca 1964r. pojazd Gemini 4, załoga: McDivitt White
O mało nie zderzyli się ze srebrzystym cylindrem (jakby cygaro), za którym ciągnął się świecący ogon. Obiekt ten został przez nich sfotografowany.

4 Grudnia 1965r. pojazd Gemini 7, załoga: Borman, Lovell
Sfotografowali olbrzymie UFO lecące za nimi wraz z jego układem napędowym.

1966r.
Były oficer wywiadu oświadczył, że w bazie Wright Patterson widział ciała humanoidów znajdujących się w stanie hibernacji, umieszczone w szklanych pudłach. Miały po metrze długości i szarą skórę.

3 Czerwca 1966r. pojazd Gemini 9, załoga: Stafford, Cernan
Personel naziemny oraz załoga statku obserwowała UFO towarzyszące członowi załogowemu od samego startu.

18 Lipca 1966r. pojazd Gemini 10, załoga: Young, Collins
Dwa UFO leciały obok członu załogowego. Gdy astronauci zwrócili się do kontroli lotu o sprawdzenie obiektów za pomocą radaru, UFO błyskawicznie zniknęło.

12 Września 1966r. pojazd Gemini 11, załoga: Gordon, Conrad
Gdy przelatywali nad Madagaskarem zauważyli jakiś dziwny, podłużny obiekt. NASA powiedziała, że to radziecki Proton 3 lecz jak się później okazało znajdował się on w tym czasie w odległości 550 km od tego miejsca !

Styczeń 1967r. Missouri
Pewien facet znajduje rozbite UFO (40 stopowe) i daje je firmie U.S. Testing Company do analizy.

2 Lutego 1967r. samolot DC-4
Fragment raportu Oswalda Sarmtiego, pilota peruwiańskiego towarzystwa lotniczego Faucett:
„2 lutego 1967 roku maszyną typu Douglas DC-4 leciałem z Chiclayo do Limy na pułapie 7000 stóp. Nagle od zachodu zauważyliśmy jasno świecący obiekt, który początkowo wzięliśmy za gwiazdę lub planetę. Po upewnieniu się, że pozorny ruch tego obiektu nie jest związany z naszym ruchem, zauważyliśmy, że szybko się do nas zbliża. Odległość ocenialiśmy na około osiem mil morskich. Było to wspaniałe widowisko. UFO świeciło tak mocno, ze widzieli to wszyscy pasażerowie samolotu. Po chwili obiekt przesunął się nad moją maszyną i zatrzymał po jej prawej stronie. Zauważyliśmy wtedy na radiokompasie wychylenie o 15 stopni w lewo, a potem o 20 stopni w prawo. Światła w kabinie pasażerskiej i fluorescencyjne w kabinie pilotów przygasły. Kontakt radiowy został przerwany. Potem UFO ruszyło na wschód, a jego światło robiło się coraz intensywniejsze, aż zmieniło się w niebieskie. Potem obiekt zniknął z nieprawdopodobną prędkością! Po pięciu minutach powrócił wraz z innym. Oba towarzyszyły nam jeszcze na pięć minut przed lądowaniem w Limie. To wszystko, co możemy powiedzieć, a przysięgamy, że to prawda".

21 Grudnia 1968r. pojazd Apollo 8, załoga: Borman, Lovell, Andres
W czasie okrążania Księżyca widzieli UFO. Do ziemi nadano wówczas komunikat : "Stwierdzamy, że św. Mikołaj istnieje naprawdę". Ponadto na częstotliwościach używanych do komunikowania się w przestrzeni kosmicznej usłyszeli jakiś nieznany język !

18-26 Maja 1969r. pojazd Apollo 10, załoga: Stafford, Young, Cernan
Widziano dwa UFO. Towarzyszyły im w czasie okrążania Księżyca, a także w drodze powrotnej.

16 Lipca 1969r. pojazd Apollo 11, załoga: Amstrong, Collins, Aldrin
LĄDOWANIE NA KSIĘŻYCU
Przed lądowaniem na Księżycu dwa UFO oraz jakiś długi cylinder unosiły się w górze. Kiedy Apollo 11 wylądował wewnątrz krateru, jakieś dwa bliżej niezidentyfikowane pojazdy kosmiczne przysiadły na jego krawędzi a następnie odleciały. Zostały one sfotografowane przez Aldrina. Zdjęć nie opublikowano. NASA była zmuszona zmienić początkowo zaplanowane miejsce lądowania lądownika Eagle, ponieważ odkryto, że w tamtym miejscu znajdują się jakieś poruszające się urządzenia. Oto fragment rozmowy, który został wycięty:
Aldrin: Co to było ? ... do cholery, co to mogło być ?...chciałbym wiedzieć.
Kontrola lotu: Co się tam dzieje ? ... kontrola lotu wzywa Apollo 11...
Aldrin: Te obiekty są ogromne, sir... wprost gigantyczne... jak mi Bóg miły, nie uwierzylibyście ! ... Widzę tam teraz jakieś pojazdy kosmiczne... ustawione w szeregu na krawędzi krateru po tamtej stronie... oni są na Księżycu i obserwują nas.

14 Października 1969r. pojazd Apollo 12, załoga: Conrad, Gordon, Bean
Obserwatoria astronomiczne na Ziemi obserwowały dwa błyszczące UFO w pobliżu Księżyca, towarzyszące Apollo 12. Później, przed lądowaniem na Ziemi obserwowano UFO z czerwonymi światłami.

7-19 Grudnia 1972r. pojazd Apollo 17, załoga: Cernan, Evans, Schmitt
Obserwowali UFO będąc jeszcze w pobliżu Ziemi, potem pojawiło się w pobliżu Księżyca, a nawet w drodze powrotnej.

25 Sierpnia 1974r. Chihuahua, Mexico
Niewiele wiadomo na temat tej katastrofy.

9 Listopad 1974r. Carbondale, New Jersey
Trzech nastolatków jest świadkiem katastrofy dysku. Zawiadamiają policję, która zamyka ich w samochodzie na 3 godziny zanim wojsko nie przechwyci UFO. Następnego dnia oficjalnie podano, że dzieciakom jedynie się przewidziało.

17 Maja 1974r. Chili, NM
Wojskowa ekspedycja przechwytuje dysk (60 stopowy), który zostaje przetransportowany do bazy Kirtland AFB.

1976r. pobliże rzeki Waszka, ZSRR
Odnaleziono metaliczne szczątki, prawdopodobnie fragmenty wraku UFO. Miał on cylindryczny lub pierścieniowy kształt, średnicę 105 cm i reagował iskrzeniem na wszelkie zmiany ciśnienia. Fragmenty znaleziska przesłano do różnych radzieckich instytutów naukowych. Na koordynatora badań wyznaczono doktora Władimira Fomienkę, członka Wszechzwiązkowego Komitetu Do Spraw Zjawisk Anomalnych. W roku 1985 ogłoszono wyniki prac wstępnych. Naukowcy ustalili, że przedmiot wykonano około 30 lat przed jego znalezienie, czyli około roku 1946. W swym raporcie podkreślili, iż "w tym czasie technologie związane z metalami ziem rzadkich były jeszcze na Ziemi prawie nieznane".

12 Maja 1976r. Pustynia Australijska
Odnaleziono szczątki UFO i ciała 4 humanoidów.

1978r. Związek Radziecki
Niedaleko Finlandii dochodzi do zderzenia myśliwca radzieckiego z UFO. Wrak dysku spada do morza, skąd jest wydobyty wraz ze zwłokami szaraków.

18 Styczeń 1978r. baza lotnicza w Mc-Guire, New Jersey
Zestrzelono UFO, które uprzednio naruszyło nie używany pas startowy. Ciała humanoidów przetransportowano samolotem należącym do bazy Wright Patterson.

6 Maja 1978r. Padcaya, Bolivia
Olbrzymi obiekt rozbija się o zbocze góry. Ekspedycja złożona z żołnierzy i naukowców nie dociera do miejsca zdarzenia z powodu złej pogody. Nie znajdują nic.

2 Grudnia 1983r. Dorsten
Pewien niemiecki kapitan statku, zauważył nad Dorsten dziwny obiekt latający. Opisał go jako "cztery jasno świecące kwadraty zestawione jakby w kwadrat". Po kilku minutach obiekt nagle wystrzelił pionowo w górę i zniknął w chmurach.

Maj 1989r. Południowa Afryka
Katastrofa UFO. Istnieje dość prawdopodobne przypuszczenie, że 2 humanoidy z miejsca katastrofy żyły na Ziemi (nie wiadomo jednak jak długo).

7 Maja 1989r. Pustynia Kalahari, Botswana
Południowoafrykański myśliwiec typu Mirage zestrzeliwuje UFO nad pustynią. Wrak zostaje przesłany do USA.

Lipiec 1989r. Syberia
Katastrofę UFO przeżyło 9 przybyszy z kosmosu, którzy prawdopodobnie żyli później na Ziemi ...

Wiosna 1990r. okolice Talina, ZSRR
Grupa archeologów z Estońskiej Akademii Nauk odkryła niezwykły obiekt. Był on okrągły, o średnicy 20 cm, wykonany przypuszczalnie z metalu. Znajdował się w ziemi, na głębokości 6 metrów. Próbowano go odkopać, ale bezskutecznie. Fiaskiem zakończyły się także próby wycięcia z obiektu kawałków metalu. Odkrywcy obiektu są przekonani, że jest to pojazd kosmiczny Obcych, który uległ awarii lub został "zaparkowany" i zamaskowany ziemią. Dalsze prace nad znaleziskiem uległy podobno wstrzymaniu, ponieważ obiekt tkwi pod zabytkowym budynkiem. Jakiekolwiek działania grożą zawaleniem budowli i pogrzebaniem nie tylko naukowców, ale tez bezcennego UFO.

2 Września 1990r. Grecja
Niewiele wiadomo na temat tej katastrofy.

24 Listopada 1992r. Long Island, New York
W South Haven Park rozbija się UFO. Było wielu świadków tego zdarzenia.