PUFOC>>Kronika wydarzeń\Obserwacje USO\
Obserwacje USO

Unidentified Submersible Objects - Niezidentyfikowane Obiekty Podwodne
NOLe wpadające i wynurzające się z głębi wód akwenów świata.

Obserwacje USO na świecie:

1885r. luty 24
Załoga statku ,,Innerwich" zaobserwowała wpadający do Pacyfiku ogromny świecący czerwonym światłem obiekt

1887r. listopad 24
Kula ognista wynurzyła się z oceanu w pobliżu Cape Race, wzniosła się ona na wysokość 20 metrów i poleciała w kierunku brytyjskiego statku ,,Siberian". Chwilę potem znikła.

1902r. październik
W Zatoce Gwinejskiej załoga statku ,,Fort Salisbury" obserwowała powierzchnię obiektu zanurzonego w wodzie. Była to metalowa zaokrąglona ,,rzecz" ok. 35 m szerokości i200 m długości. Z przodu i z tyłu widoczne były pomarańczowe światła.

1955r. marzec
Załoga holenderskiego statku ,,Groote Beer" dostrzegła o godzinie 20:15 płaski przedmiot w kształcie dysku, który uniósł się z wód oceanu.

1965r. lipiec 06
Pasażerowie norweskiego statku ,, T. J. Jawenta" płynącego na Wyspy Kanaryjskie zobaczyli obiekt z ognistym ogonem, który wynurzył się z morza i odleciał.

1968r.
W okolicy Tulonu na Morzu Śródziemnym zniknął okręt podwodny ,,Minerwa". Podczas jego poszukiwań sonary kilkakrotnie rejestrowały obecność nieznanych pojazdów podwodnych. W tym samym roku obiekt niewiadomego pochodzenia wykryto podczas poszukiwań amerykańskiego okrętu podwodnego USS ,,Scorpion" 300 km od Azorów.

1974r.
Marynarze i hydrolog dr. Villea lodołamacza ,,Deep Frease"zauważyli srebrzystą kulę wylatującą z wody.

1976r.
Nad Adriatykiem włoscy rybacy obserwowali latający obiekt w kształcie dysku, który wynurzył się z morza i odleciał w górę.

1980r. lipiec 26
W pobliżu Brazylii nieopodal portu Natal załoga holownika ,,Caiboa-Seahorse" zaobserwowała na kursie holownika szary obiekt unoszący się na wodzie. Obiekt miał ok. 10 m średnicy. Po pewnym czasie USO zaczął emitować żółte, czerwone, niebieskie i zielone światła. W pewnej chwili inny obiekt ukazał się na niebie i obniżył się w dół. Świecąc bardzo jasnym światłem zatrzymał się na wysokości ok. 70 m nad jednostką morską, kapitan holownika by uniknąć zderzenia z unoszącym się na wodzie pierwszym obiektem wydał rozkaz ,,zatrzymania się". UFO które zaczęło się znów zniżać wyłączyło ,,zdalnie" światła USO leżącego na wodzie. Oprócz dwóch obiektów wynurzyły się z wody dwa kolejne obiekty i zawisły w powietrzu. Potem wszystkie nagle wystrzeliły w górę i znikły. Załoga całe zdarzenie zameldowała kanałami marynarki wojennej brazylijskiej władzy. Szczegóły zdarzenia są po dzień dzisiejszy utajnione.

1988r. maj
W okolicy Pensacola Beach (Floryda, USA) wędrujący po plaży inżynier Ralph Fuller zauważył dwa jaskrawo świecące obiekty tuż nad wodą w odległości ok. 4 km od brzegu. Całe zdarzenie zarejestrował kamerą video którą miał przy sobie. Na filmie widać dwa NOle wiszące nad wodą, jeden z NOLi błyska niczym zaświecona żarówka. W innym ujęciu widać trzy NOLe wiszące nad morzem w odległości 70 m od brzegu. Jeden z obiektów unosi się wyżej i rozpływa w powietrzu. Następnie trwa ,,taniec" dwóch NOLi które zanurzają się i wynurzają z morza. W okolicach miasteczka Gulf Breeze NOLe i USO są obserwowane bardzo często. Sprawą zainteresowała się NASA, która postawiła urządzenia radiolokacyjne prawdopodobnie w celu zlokalizowania tych obiektów.

data nieznana
W pobliżu Hawany trzech świadków zauważyło z motorówki wynurzające się światło, po chwili z wody wynurzył się srebrzysty dysk o średnicy ok. 13 m, uniósł się na wysokość 25 m i z dysku wyleciały dwa mniejsze o podobnym kształcie i średnicy ok. 1,5 m i zawisły w powietrzu. Z dużego dysku padł snop białego światła, który oświetlił morze wokół nich. Wiszący dysk zaczął zmieniać kolory najpierw na pomarańczowy, niebieski i zielony. Gdy pojawił się czerwony kolor zaczęli odczuwać nieprzyjemne dolegliwości zdrowotne. Trwało to kilkadziesiąt sekund, po czym małe dyski wróciły do dużego (prawdopodobnie nastąpiło uprowadzenie jednego z uczestników ...).

W Islandii miały miejsce obserwacje potężnego USO: w czasie jednego ze zdarzeń pomiędzy marynarką wojenną doszło do konfrontacji USO. W innym przypadku rybacy islandzcy meldowali o zauważeniu świecącego obiektu który poruszał się z bardzo dużą prędkością pod powierzchnią wody. Niekiedy kutry były wciągane pod wodę przez ,,coś".


Obserwacje USO na Bałtyku:

1959r. marzec
W Kołobrzegu trzech żołnierzy obserwuje start NOLa z powierzchni wody z odległości ok. 200 m od brzegu. Następnie NOL z dużą prędkością odlatuje w stronę Szwecji.

1979r. wrzesień 18
W odległości 70 mil morskich na północny wschód Helu kutry ,"Hel 125" i "Hel 127" zostały zaatakowane przez czerwona kulę która wyleciała z wody. Załoga jednego z kutrów odczuwała nieprzyjemne dolegliwości zdrowotne spowodowane obecnością kuli (prawdopodobnie była to broń psychotroniczna testowana przez ZSRR).

1986r. styczeń 06
Na części niemieckiej Zalewu Szczecińskiego zaobserwowano trzy potężne błyski biało-niebieskiego światła nieznanego pochodzenia.

1986r. kwiecień 19
Z pokładu m/f ,,Wawel" oraz ORP ,,Kopernik" zaobserwowano trzy obiekty które wpadły do wody w odległości 25 mil morskich od Świnoujścia.

1991r. grudzień 10
W Juracie na płw. Helskim dokonano obserwacji NOLa w kształcie dysku który unosił się nad morzem 2 km od brzegu.

1992r. marzec 05
Został staranowany kuter "Hel 128" przez nieznany obiekt podmorski. Okręty marynarki wojennej nie były w stanie namierzyć intruza (istnieje możliwość, że był to nowoczesny okręt Rosyjski niewykrywalny przez radary).

1994r. sierpień
Koło Swarzewa nieopodal Władysławowa obserwowano formację Nocnych Świateł, które poruszały się nad wodą w różnych kierunkach.