PUFOC>>Fakty\Wzięcia\Podstawy\
Wzięcia - Podstawy
 
Wzięcie
Nagła wizyta na pokładzie UFO, odbywająca się przy wyłączonej świadomości uprowadzonej osoby. Wzięcia rozpoczynają się zazwyczaj obserwacją jasnego światła, po czym następuje utrata świadomości i transport świadka na pokład UFO. Wzięcia wiążą się w znacznej większości przypadków z przeprowadzonymi w czasie ich trwania badaniami na uprowadzonych osobach. Badane jest całe ciało, ze znacznym ukierunkowaniem na głowę i jej narządy, brzuch i genitalia wziętej osoby. Najczęściej badanie kończy się pobieraniem nasienia od mężczyzn i komórek jajowych od kobiet, rzadziej odbyciem stosunku seksualnego z przedstawicielką Obcej rasy. Po tych czynnościach następuje implantacja oraz odtransportowanie wziętej osoby na miejsce uprowadzenia. Wzięcia osób mają z reguły miejsca w nocy, w czasie snu, w czasie dłuższych przejazdów samochodem, bądź samotnych wypraw w odludne miejsca. Wzięcia wiążą się ze specyficznymi objawami w rodzaju syndromu spowolnionego czasu, syndromu zagubionego czasu, zaniku pamięci bądź pamięci ekranowej, późniejszej bezsenności i koszmarów, stałego zmęczenia, osłabienia oraz bólów głowy. W określeniu tego, co działo się z ofiarą w czasie samego wzięcia pomocna jest hipnoza regresyjna.

 
Wzięcia, czyli uprowadzenia ludzi przez tajemnicze istoty przybywające na Ziemię, jak sami twierdzą z innego systemu słonecznego, na pokład pojazdu UFO  w celu poddania ich różnego rodzaju badaniom i testom. Zazwyczaj wzięty uprowadza się więcej niż raz. Pierwsze wzięcie ma miejsce już w dzieciństwie, a ostatnie najpóźniej w wieku ok. 45 lat. Wzięcia często przechodzą z pokolenia na pokolenie (najpierw uprowadzani sa rodzice, potem dzieci).

Relacje o uprowadzeniach najczęściej pochodzą z państw zachodnich lub z rejonów, w których dominuje kultura Zachodu. Pod względem liczby uprowadzeń przodują Stany Zjednoczone, na drugim miejscu jest Wielka Brytania i Brazylia.

Jedna lub dwie osoby jadą samochodem po raczej rzadko uczęszczanej drodze. Nagle pojawia się dziwne światło, które śledzi dane osoby. Po kilku minutach znika, ale wspomniane osoby "zgubiły" ok. 2-3 godzin. Kiedy poddają się hipnozie żeby odkryć, co się z nimi działo przez ten czas opowiadają o tym jak na statku obcych poddawano ich różnym eksperymentom (pobierano spermę / jajniki, wkuwano igłę do pępka, wszczepiano implant do mózgu i inne) i zawsze pokazywali im skąd pochodzą a mianowicie z układu gwiezdnego ZETA RETICULI 1.
 
Kto dokonuje porwań?
Wzięcia są dokonywane prawdopodobnie przez kilka ras istot obcych, wśród których przodują tzw. szaraki. Jednocześnie liczbę ras obcych inteligencji odwiedzających Ziemię szacuje się dzisiaj na ok. 100. Niepokoić może fakt, ze liczba wzięć w ostatnich latach stale zwiększa się, a więc zapotrzebowanie na "materiał ludzki" wzrasta co dla ofiar oznacza zwykle strach, szok, choroby i nierzadko zrujnowanie życia.
 
Kim są osoby uprowadzane?
Są to przypadkowe osoby ze wszystkich warstw społecznych. Wzięci to przeważnie ludzie, którzy nie mieli żadnej wiedzy czy pojęcia o UFO i istotach pozaziemskich, często ludzie prości o skromnym wykształceniu. Natomiast to co przekazują jest opisem, którego raczej nie mogli sobie sami wymyślić , gdyż podają fakty i szczegóły weryfikowalne naukowo, często dopiero po kilku lub nawet kilkudziesięciu latach wskutek rozwoju ziemskiej nauki i technologii i w obliczu najnowszych odkryć np. astronomicznych. Podwyższa to bardzo wiarygodność świadków wzięć.
Niepowodzeniem skończyły się próby ustalenia psychopatologicznego podłoża zjawiska, bowiem uprowadzeni wykazywali jedynie zaburzenia pourazowe. Testy psychologiczne nie ujawniły u badanych osób żadnych zaburzeń umysłowych czy emocjonalnych. Mimo, że niektóre ofiary uprowadzenia pamiętają tylko pojedyncze dramatyczne doświadczenia, to jednak po bliższym zbadaniu okazuje się, że spotkania z obcymi trwają od wczesnego dzieciństwa.
 
Jaki cel maja wzięcia?
Tutaj jesteśmy zdani tylko na domysły.
Jednym z tych celów jest, jak się wydaje, tworzenie hybryd  z wykorzystaniem ludzkiego materiału genetycznego.
Może "odświeżają" lub wzmacniają swoje zdegenerowane ciała. Wzięcia niezwiązane z płodnością maja prawdopodobnie za zadanie poznanie organizmów i psychiki wziętych. Być może w celu późniejszego wykorzystania ich w doświadczeniach genetycznych z krzyżówkami, a być może sa to jakieś okresowe badania związane z ogolonymi badaniami całej naszej rasy i cywilizacji. Trudno również powiedzieć, jaki jest ich stosunek do nas. Skrytość obcych oraz występujące często różne przykre następstwa wzięcia mogą sugerować zarówno wrogość jak i obojętność. Niekiedy wydaje się, ze sa nam nawet przyjaźni (chociaż skryci).

Omawiany tutaj, często lub najczęściej występujący rodzaj kontaktów z obcą cywilizacją (wzięcia), świadczy o konsumpcyjnym podejściu niektórych obcych społeczności do ludzi. To tłumaczy też fakt nie ujawniania się, brak kontaktu oficjalnego, jawnego. Ponadto prawdopodobnie Obcy nie są zainteresowani kontaktem oficjalnym z ludźmi, być może byłoby to trudne dla ludzi pozostających prawdopodobnie daleko w tyle w swym rozwoju intelektualnym, duchowym, technologicznym. Nasza cywilizacja jest bardzo młoda, rozwój techniczny liczy zaledwie kilkaset lat.

 
Następstwa fizyczne wzięcia
Sa to zadrapania, rany, krwawienie z nosa, nudności i bóle głowy. Zdarzają się również przypadki pomylenia ubrań przy ubieraniu wziętych gdy było ich kilku naraz. W ciałach wziętych umieszczane sa wszczepy (pisałem o tym wcześniej), u kobiet pojawiają asie niespodziewane ciąże które potem znikają (o tym tez pisałem).
 
Następstwa psychiczne wzięcia
Przede wszystkim jest to bardzo duży szok. Jest on mniejszy w tych przypadkach, gdy nastąpiło wymazanie wzięcia ze świadomości wziętego. W takim przypadku występuje luka w czasie, niewytłumaczalny lek przed pewnymi miejscami (wzięcia, jak się potem okazuje), dziwne sny, pragnienie ciągłego przebywania wśród ludzi itp. . Czasami po jakimś czasie wzięty któremu wymazano to wspomnienie przypomina sobie część lub całość swoich przeżyć. Większość przeżyć wymazanych z pamięci można wydobyć przy pomocy regresji hipnotycznej. Szok spowodowany przeżyciem u osób słabszych psychicznie którzy nie otrzymają odpowiedniej pomocy - gdy nikt nie chce ich wysłuchać, a nawet gorzej, narażeni sa na śmiech i kpiny - może spowodować wpadniecie w jakiś nałóg (narkotyki, alkohol), chorobę psychiczna a nawet samobójstwo.